destek@ankahaberlesme.com.tr 03125441544


Kırsal Alanlarda Kamera Kullanabilir miyim ?


Radio Link Anten Nedir ?

Kırsal alanlarda, açık arazilerde, geniş kampülerde, birden fazla lokasyonu olan kuruluşlarda, binalar arası haberleşme büyük öneme sahip. Ancak bazı durumlarda kablo çekmek hem yasal, hem coğrafi konulardan imkansız oluyor. Bunun yanında çok uzun mesafe olması durumunda ise kullanılacak kablo yetersiz kalıyor.

Bu gibi durumların önüne geçmek için Noktadan Noktaya (Point to Point) cihazları devreye girmektedir.

2.4 GHZ ve 5 GHZ seçenekleriyle 2 modeli bulunan radio link antenler, hem mobil yapısı, hem esnekliği, hem de zorlu şartlarda çalışabilme gücü sayesinde kablo maliyetini ortadan kaldırırken, taşınabilme özelliği ile bir lokasyondan sökülüp, başka yerlere taşınabilir. Oysa kablo çekilmiş olsa, muhtemelen yıprandığı için başka yerde kullanılanayacaktır.

KABLOSUZ KAMERA SİSTEMLERİ

Cihazımız, birden fazla uzak noktadan kamera bağlantısı oluşturma ihtiyacı duyanlara; ( Güvenlik şirketleri veya şubeleri olan şirketler)  ofisi ile evi arasında  kesintisiz özel bir bağlantı sağlamak isteyenlere ve  internet bağlantısı olmayan noktalara yüksek hızda sinyal iletmek zorunda olanlara mükemmel çözümler sunuyor; sağlamlığı, kolay kurulumu ve uygun fiyat kalite dengesi ile dikkat çekiyor.

15-27 dbi çift kutuplu anteni, yatayda 60, dikeyde ise 14 derece açı ile sinyal gönderiyor, böylece hedeflenen nokta veya noktalara yoğun bir şekilde sinyal göndermek mümkün oluyor. Cihazın en önemli özelliklerinden birisi ise Ethernet hattı üzerinden hem veri, hem de güç transferini yapılabilmesi. Yeni outdoor access point’ler ethernet hattı üzerinden sağlanan 9 voltluk güç ile çalışıyor ve kutunun içerisinden çıkan aparat ile elektrik prizinden  uzağa kurulabiliyor, böylece prizden bağımsız esnek konumlandırma sağlanabiliyor.

Cihazın; Access Point (AP) Client  (İstemci), Client Router, Bridge (Köprüleme) ve Universal Repeater (Tekrarlayıcı) gibi birden fazla kablosuz kullanım modunu desteklemesi, farklı ortam ve senaryolara  uygun bir bağlantı kurulmasına olanak tanıyor, böylece kullanım esnekliği en üst düzeye çıkıyor.

Farklı hava koşullarında kesintisiz çalışabilecek şekilde tasarlanan antenlerin -30°C~70°C sıcaklığına dayanıklı su geçirmez dış kaplaması, bunun yanında dahili 4000V yıldırım ve 15KV ESD (Elektrostatik) koruması, her türlü etkiye ve fırtınaya karşı güvenli çalışma ortamı sağlıyor.

Radio Link Antenlerin Bazı Özellikleri

·IEEE 802.11a/n standartı, görüntü ve yüklü dosya paylaşımını sağlayan 150 Mbps’ten 1 Gbits’ye kadar kablosuz aktarım hızı

·Farklı cihazların yaratabileceği parazit ve kesintilere karşı 5 GHZ bandında veri aktarımı

·15-27 dpi’lık çift kutuplu yatay-dikey sinyal vericileri ile uzak mesafelere yüksek kaliteli data iletimi

·Access Point (AP) Client, Client Router, Bridge (Köprüleme), Universal Repeater (Tekrarlayıcı) ve Client gibi farklı modlarda farklı bağlantı olanakları

·Ethernet hattı üzerinden sağlanan 9 voltluk güç ile çalışabilme, elektrik prizinden bağımsız konumlandırma.

KABLOSUZ IP KAMERA ÇÖZÜMLERİ

Kablosuz IP Kamera Video Aktarımı

Kablosuz ip kamera video aktarım sistemi ile hiçbir fiziksel bağlantıya gerek kalmadan kuş uçuşu 50 km mesafeye kadar görüntülerinizi izleme merkezine aktarabilirsiniz. Maliyet açısından mevcut kablolu sistemlerden %50 daha uygun olmakla beraber, kurulum ve kullanım açısından daha verimlidir.

Kablo ve kanal çekilmesinin çok zor olduğu alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kablosuz ip kamera video aktarımı herhangi bir doğal afet ya da olağanüstü bir durumda hiçbir iletişim teknolojisine gerek kalmadan, görüntülerin taşınmasını sağlamaktadır. Bu nedenle tüm şehir güvenlik sistemlerinde, okul, hastane, emniyet gibi resmi kurumlarda, büyük yerleşim sitelerinde, inşaatlarda, askeri güvenlik bölgelerinde, maden ocaklarında yani kablo ile bağlantının imkansız ya da çok zor olduğu, internetin ve uydu sistemlerinin olmadığı ya da devre dışı kaldığı her alanda rahatlıkla kullanılabilir.

 

Kablosuz Video ve IP Kamera Aktarımı Kullanım Alanları:

•    Organize sanayi bölgeleri
•    Maden Ocakları ve şantiyeler
•    Marinalar ve limanlar
•    Stadyum ve spor tesisleri
•    Üniviversite kampüsleri ve okullar
•    Operasyonel Komuta Merkezleri
•    Şehir güvenlik merkezleri
•    Tüm kurumsal ve özel idareler

Kablosuz görüntü aktarımı ile her türlü mobil platform üstünden (emniyet güçleri, askeri güçler, sivil araçlar, güvenlik araçları, helikopter vb.) kesintisiz ve yüksek çözünürlükte görüntü aktarmak mümkündür.

Araçlarına yerleştirilen kamera ile ekibin gördüğü her şeyi gerçek zamanlı olarak merkeze aktarımı sağlanabilir.
Kırsal ve dağlık bölgelerde kurulacak video aktarım sistemi ile yangın kontrolü, gözetleme vb. güvenlik kontrolleri gerçekleştirilebilir.

Kablosuz IP Kamera Aktarımı Neden Gereklidir ?

Doğal görüntüleme sistemlerinde, görüntü aktarmak için bir bağlantı bulunması zorunludur. Görüntü aktarma işlemi için ikinci bir iletişim ağının kurulması gerekmektedir. Bu aktarım için kullanılan ağın herhangi bir sebeple oluşabilecek arızalar sistemin durmasına sebep olacaktır. Doğal afetler de göz önünde bulundurulduğunda sistem otomatik olarak kapanması söz konusudur. Görüntüleme sistemlerinde amaç güvenlik ve süreklilik olduğuna göre hiçbir nedenle bu aktarımın kesilmemesi gerekmektedir. Bunu da sağlayan tek sistem kablosuz ip kamera aktarım sistemidir.

Tümünü Görüntüle
WhatsApp
Hemen Ara